Kütüphane Kurma Çalışmaları

Bican Veysel Yıldız’ın yıllardan beri sürdürdüğü Anadolu’da kütüphane kurma çalışmaları kapsamında bu yıl Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği ile Kağızmanlılar Kültür ve yardımlaşma Derneği adına Kağızman’daki köy ve merkez okullarının okul kütüphanelerine 5.000 kitap, 50.000 test, yaklaşık 10.000 sınav kitapçığı ve bir miktar defter yolladı.
Maltepe’de yapılan uğurlama programında bir konuşma yapan Bican Veysel Yıldız, şunları söyledi: “İnsan için biri doğduğu, biri doyduğu yer olmak üzere iki memleket vardır. Biz zorunlu olarak Kağızman dışında yaşamak zorunda kalmış olabiliriz. Ekmeğimizin peşinden buralara gelmek ve burada, karnımızın doyduğu yerde yaşamak hepimiz için bir haktır. Doyduğumuz yerde yaşamak ne kadar hak ise doğduğumuz yeri unutmamak da o kadar görevdir. Bu yüzden Kağızman bizim için her zaman çok özel bir yerdir. Kağızman’a ve Kağızmanlı’ya hizmet etmek, bizim için çok önemli bir sorumluluktur. Özellikle eğitim, kültür ve sanat alanındaki çalışmalarımızın merkezinde Kağızmanlı çocuklar ve gençler var olmalıdır.
Bugün yolladığımız kitaplar okul kütüphaneleri için. Yarın ve gelecek hafta da çocuklara hediye ettiğimiz kitapları yollayacağız. 2-6 Haziran 2014 tarihleri arasında da yazar arkadaşlarımızla Kağızman’daki köy ve merkez okullarında öğrencilerle yazarları buluşturacağız. Böyle bir çalışma Türkiye’de ilk kez düzenleniyor. Bu yüzden bu çalışmamız Kağızman’ın tanıtımına da katkı sağlayacaktır.
Prof. Dr. Oktay Belli de yapılan çalışmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan bir konuşma yaptı. Bican Veysel Yıldız ve katkı sağlayanları kutladı.

KİTAPLARIMIZI ÜCRETSİZ TAŞIYAN ARAS KARGO EKİBİ

BU İŞİN ÇAMUR ÇİĞNEYENLERİ BU İŞİN ÇAMUR ÇİĞNEYENLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir